150909 nm9 2015Se začátkem nového školního roku vyšlo i nové číslo časopisu Nové město. Zvláštní pozornost je v něm věnována rodinám.

Článek Naším posláním je láska od Anny a Alberta Frisových se zaměřuje na blížící se světové setkání rodin, které proběhne ve Filadelfii (USA).

Na základě své praxe dětského psychologa Jaroslav Šturma v článku Puklá váza píše o bolesti spojené s rozpadem rodiny a jak s touto situací nakládat při výchově dětí. Následují osobní svědectví v článcích Jak si zachovat naději, Jak být dál otcem, Najednou podal žádost o rozvod.

V rubrice Člověk v dnešní době najdete rozhovor s Annou a Václavem Mariskovými, rodiči čtyř dětí, z nichž jedno, nyní již v dospělém věku, potřebuje neustále speciální péči.

Nad encyklikou papeže Františka Laudato si´ se v článku Františkovo slovo do pranice zamýšlí Jiří Kratochvíl.

O čem se tentokrát píše v rubrice Citadela, napoví název článku Práce v citadele.

Spoluzakladatele a prvního spoluprezidenta Hnutí fokoláre Pasquale Foresiho, který v červnu dokončil svou pozemskou pouť, přibližuje článek Vize a konkretizace.

Titulek Radost a nový elán do života vystihuje atmosféru na 6. ročníku SummerJobu, letní dobrovolnické brigády.

Článek o letošním setkání Evropské komise s náboženskými představiteli, jehož se zúčastnila prezidentka Hnutí fokoláre Maria Voce, si přečtete pod názvem Vzájemná dohoda o přijetí.

Dále najdete zprávu s názvem Malá gesta pokoje a bratrství o buddhisticko-katolickém sympoziu organizovaném Biskupskou konferencí Spojených států amerických společně s Papežskou radou pro mezináboženský dialog.

O obsahu rozhovoru s Barborou Glosovou v rubrice U šálku čaje vypovídá titulek Hudba spojuje.

Toto číslo dále obsahuje Slovo života na září a zkušenosti s uváděním Slova do praxe Teď nebo nikdy a Událost, která změnila můj život, dokončení textu Školy Abba Uvnitř a vně komplexity: myšlenky o kultuře jednoty, myšlenky Chiary Lubichové a Igina Giordaniho o Eucharistii, zkušenost nazvanou Dokonalost švýcarských hodinek, pozvánku k přečtení knížek Hledat Pánovu tvář, Evangelium na každý den 2016 a Žena a muž v rodině i oblíbené komiksy.

0
0
0
s2sdefault