151008 nm10V říjnovém čísle Nového města se věnujeme otázce, která zaměstnává mysl mnoha lidí: příchodu uprchlíků z válečných oblastí do Evropy.

O tomto tématu hovořil prof. Jan Sokol 8. září během večera Člověk v dialogu v kostele Pražského Jezulátka. Jeho myšlenky najdete v článku Uprchlíci: fakta – zkušenost – otázky. Hostem této panelové diskuse byla též právnička Klára Holíková. Rozhovor s ní uvádíme pod názvem Postavení uprchlíků očima právničky. Další příspěvek k tomuto tématu se jmenuje Nasadit své síly, prostředky a ochotu.

V rubrice Rodina se věnujeme jednomu z témat, kterých se dotkl papež František ve svých katechezích při generálních audiencích, a to v článku Výchova k zodpovědnosti. Na základní článek navazují zkušenosti ze života rodin Domy na skále, Dřez plný nádobí, Záblesk naděje, Ve jménu svobody, Odpuštění přineslo pokoj a Marek se narodil zdravý.

Letní škola ekonomiky společenství se letos v létě konala poprvé v Praze. Ohlédnutí za touto událostí přináší článek Maják na cestě. Jak tuto školu prožili ti, kteří vytvářeli zázemí, přibližuje článek Citadela a škola ekonomiky společenství.

Před rokem byl Vít Valtr zvolen jedním z poradců Mezinárodního Centra Hnutí fokoláre. Nabízíme vám rozhovor o jeho současné práci a zkušenostech pod názvem Vztahy důležitější než budovy.

Eucharistie přináší soubor myšlenek Chiary Lubichové k tomuto tématu, kterým se zabývá též zamyšlení Jesúse Castellana Cervera Otevřel dokořán své srdce.

V tomto čísle ještě najdete Slovo života na říjen, zkušenosti s uváděním Slova do praxe Mezi zločinci, Na dětské hematologii a Odpuštění, pokračování školy ABBA Charisma v dějinách jako pohled ze středu, upozornění na Výstavu obrazů a kreseb Pavla Šlegla, na 27. konferenci cyklu Člověk a média na téma Mediální obraz uprchlíků a na Národní eucharistický kongres, zamyšlení Léto 2015, jakož i doplňovačku a oblíbené komiksy.

0
0
0
s2sdefault