161122 alettaOpustila nás Vittoria Salizzoni (v červeném kabátku), jedna z prvních fokolarínek, známá jako Aletta. Hnutí fokoláre na ni vzpomíná s vděčnosti. Prožila svůj život, „aniž by se šetřila“.

Aletta Salizzoni
„S radostí a velkou vděčností provázejme Alettu při jejím návratu do Otcova domu. Nemůžeme mít lepší vzor pro to, jak prožít život ‚aniž bychom se šetřili‘, jak nám říká heslo pro dnešní den.“ Těmito slovy oznamuje Maria Voce (Emmaus) členům Hnutí fokoláre zprávu o odchodu Aletty, která zemřela pokojně 22. listopadu ráno, několik dní před svými 92. narozeninami.
Narodila se v Martignanu blízko Tridentu 27. listopadu 1924 jako třetí z osmi dětí, Rodina emigrovala do Francie, kde prožila dobu 12 let. Během války, v roce 1941, se rodina vrací do Tridentu a 7. ledna 1945 se Aletta setkává s Chiarou, v jejíž blízkosti pak zůstane až do konce života.
Aletta (napravo) s některými s prvních fokolarínek

Spolu s ostatními přinesla život „ideálu jednoty“ na Blízký Východ, kde dnes spiritualitu jednoty, usilující o dialog a přátelství s lidmi různých náboženství, žije mnoho různých místních společenství.

Převzato 

0
0
0
s2sdefault