Prezidentka Hnutí fokoláre Maria (Emmaus) Voce sdělila všem členům Hnutí fokoláre po celém světě zprávu o úmrtí Giselly Calliariové, která zemřela poklidně dne 20. ledna 2018 po dlouhém životě zcela odevzdaném jednotě. Maria Voce vyjádřila „vděčnost za její příklad hrdinské věrnosti Božímu záměru v jejím životě“. „I když pociťujeme bolest z této velké ztráty“, pokračuje prezidentka, „zůstáváme s ní jedno srdce a jedna duše“.

gisella calliari

Gisella Calliariová se narodila v Lavis (Trident, Itálie) 18. dubna 1920. Byla známa jednoduše jako Gis. Byla jednou z prvních mladých dívek, které se spolu se svou sestrou Ginettou seznámily s Chiarou Lubichovou. Pustila se tak do „dobrodružství jednoty“, které znamenalo počátky Hnutí fokoláre a jeho rozvoj ve světě. Gis byla nejmladší ze tří sester. S Chiarou se setkala v roce 1944 v malém bytě, který hostil první fokoláre na náměstí „Piazza Cappuccini“ v Tridentu. Den na to uzrálo její rozhodnutí následovat Chiaru na její cestě. Počáteční nevole zbytku rodiny opadla ve chvíli, kdy její maminka poznala Igina Giordaniho (Foco), jehož sekretářkou se Gisella v Římě stala. Ve svém dlouhém životě prožila Gis 40 let vedle Chiary. Byla zodpovědná za fokoláre v Itálii (Trident, Řím, Miláno, Florencie), následně jí byla svěřena sekce fokolarínek. Poté, společně s Orestem Basso, stála po boku Chiary a sledovala rozvoj Díla Mariina. Díky této úloze vícekrát navštívila různé komunity fokoláre ve světě.

Její život byl hluboce spojen s charismatem jednoty, kterému zůstala věrná až do konce, což mělo za následek velkou duchovní plodnost v ní a okolo ní.

Převzato: http://www.focolare.org/news/2018/01/20/grazie-gis/

 

0
0
0
s2sdefault