Rocca di Papa (Řím) 22. ledna 2020

Dnes je 22. leden 2020. Před 100 lety, 22. ledna 1920, se narodila Chiara Lubichová. Dnes na celém světě stoupá k nebi chvalozpěv díků za ten nesmírný dar, který Bůh dal světu skrze narození Chiary.

200122 chiara

Chiara – žena, která žila pro to, aby všichni na světě znovu objevili, že jsou si bratry, a aby se mohla utvářet rodina dětí Božích spojená vzájemnou láskou. Dělala to den za dnem, navazovala vztahy se všemi lidmi, se kterými se setkala, aniž by se nechala zastavit jakýmikoli kulturními, náboženskými nebo etnickými rozdíly, odlišností pohlaví nebo věku, protože byla přesvědčena, že Bůh je Otec všech a že tedy všichni muži a všechny ženy jsou bratry a sestrami. Její poselství jednoty je, myslím, ještě i dnes nanejvýš aktuální a je důležité, protože se neustále objevují proudy různých partikularismů a rozdělení, vznikají stále nové zdi a nové hranice. Vnímám naléhavou touhu navrátit důraz na náš jediný cíl, jediný pro všechny: žít a konat tak, aby se budoval svět odlišný od toho, v němž jsme, svět sjednocený podle Ježíšovy vize: „Aby všichni byli jedno.“ To je smysl motta „Slavení jako příležitost k setkání“, které jsme zvolili pro oslavy tohoto 100. výročí. Nechceme nostalgicky vzpomínat na Chiaru, ale setkat se s Chiarou, setkat se s ní živou, v duchu, který nám předala, v hnutí, které založila, živou v nespočetném množství následovníků rozesetých ve všech částech světa. Proto vyzývám vás všechny, kteří jste se jednoho dne setkali s Chiarou a jejím charismatem – ať už jste momentálně v kontaktu s naším hnutím, anebo ne – abyste žili to, co je naší snad základní charakteristikou: totiž být lidmi, kteří jsou schopní vytvářet vztahy, přijímat druhé bez předsudků, bez zaujetí, bez schémat, propojovat je s druhými. Slavme toto výročí Chiary. Nesme dál její poselství, její velký sen jednoty, slavme a dělejme to všichni společně. Chiara nás vidí a přeje si, abychom byli sjednocení. A účastněme se různých událostí, které se konají na celém světě a zvláště těch, které se konají v Tridentu, jejím rodném městě, a v Mezinárodním centru Hnutí fokoláre zde, v Rocca di Papa. Buďte si jistí, že jste všichni s radostí očekáváni a vítáni!

Via Frascati, 306 - 00040 ROCCA DI PAPA (Roma) – Italia – Tel. +39-0694798-9 – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.focolare.org

 

0
0
0
s2sdefault