1 2

„Musíme zapomínat na sebe a jako hnutí se více otevřít přijetí bolestí světa.“ Touto silnou výzvou udala prezidentka Maria Voce jasný směr mezinárodnímu celosvětovému setkání zodpovědných za Hnutí fokoláre.Ve svém vystoupení během nedávného setkání s generální radou hovořila Maria Voce o své úzkosti ze spousty utrpení, o němž především v tomto období pandemie každodenně referují sdělovací prostředky. Se svými nejbližšími spolupracovníky sdílela tuto otázku: „Kdo jen dokáže na sebe vzít všechnu tu bolest? Zdá se mi, že Bůh od nás chce, abychom byli blíže bolesti světa, byli více ochotni ji přijímat, milovat, modlit se … ale také dělat něco více.“ Odpovědět na ni je třeba duchovně i prakticky.

Program setkání delegátů hnutí z celého světa (10.-12. září) byl charakterizován rozsáhlým sdílením lokálních problémů, specifických v různých zeměpisných oblastech, ale v tomto zvláštním období také společných, přinášejících obrovské bolesti i nové možnosti.

Při dialogu a sdílení byla snaha nalézat osobitý příspěvek Hnutí fokoláre k probíhajícím epochálním změnám, současným i budoucím.Je to téma, které samozřejmě nebylo vyčerpáno během těchto dní, ale zůstává i pro nastávající generální shromáždění hnutí, které bylo původně plánováno na první polovinu září 2020, ale z důvodu krize způsobené covidem-19 bylo odloženo na začátek příštího roku: od 24. ledna do 7. února 2021. Delegáti hnutí byli rovněž informováni o návrzích přípravné komise všeobecného shromáždění s cílem využít „získaný“ čas k tomu, aby se všichni členové hnutí mohli více do přípravy shromáždění zapojit.

Autor: Joachim Schwind, www.focolare.org

0
0
0
s2sdefault