segidio template orizzontale 1920x1080 copia 01

V úterý 20. října se město Řím stane „hlavní městem míru“; ve kterém proběhne mezinárodní setkání s názvem „Nikdo se nezachrání sám – bratrství a mír“.

Jedná se o v pořadí 34. setkání, které pořádá Komunita Sant’Egidio, v duchu modlitebního setkání v Assisi. První historické setkání tohoto druhu se konalo v roce 1986 na přání papeže Jana Pavla II. Událost začíná v 16 hodin. Setkají se zde představitelé velkých náboženství a zástupci různých institucí. V těžkém období našich dějin, v důsledku pandemie, ale i v důsledku starých a nových válek – jakou je již desetiletá válka v Sýrii nebo nejnovější válka v Náhorním Karabachu, nabídne srdce Evropy celému světu slavnostní chvíli zamyšlení, modlitby a setkání, poselství budoucí naděje ve jménu většího dobra, kterým je mír.

Poté, co představitelé jednotlivých náboženství přednesou svou modlitbu na různých místech (pro křesťany to bude bazilika Ara Coeli, které se zúčastní papež František, patriarcha Bartoloměj I a představitelé různých pravoslavných a protestantských církví), se v 17:15 hodin náboženští vůdci shromáždí na hlavním náměstí k závěrečnému obřadu. Po příchodu prezidenta italské republiky Sergia Mattarelly, se ujmou slova zakladatel Komunity Sant’Egidio Andrea Riccardi a skrze video-poselství předsedkyně Evropská komise, Ursula von der Leyenová. Zazní příspěvky vůdců a představitelů náboženství, kterými budou: patriarcha Konstantinopoli, Bartoloměj I., hlavní rabín Francie, Haim Korsia, generální tajemník Vyššího výboru lidského bratrství, Mohamed Abdelsalam Abdellatif (islám), buddhista Shoten Minegishi a na závěr promluví papež František. Bude následovat minuta ticha k uctění obětí pandemie a všech válek, poté bude přečtena výzva míru roku 2020, jejíž znění  předá skupina dětí velvyslancům a představitelům národní a mezinárodní politiky.

V závěru papež František spolu se všemi náboženskými vůdci zapálí svícen míru. Vzhledem k aktuálním opatřením z důvodu pandemie se akce může zúčastnit pouze omezený počet lidí. Na webu komunity Sant’Egidio www.santegidio.org je možná registrace ke sledování přenosu  v následujících jazycích: italština, angličtina, francouzština, španělština, portugalština, němčina a japonština 

Zdroj: https://preghieraperlapace.santegidio.org/

0
0
0
s2sdefault