Dílo Mariino na Slovensku organizuje v sobotu 6.2.2020 přes ZOOM online kurz pro práci s nezletilými. Kurz bude zaměřený na prevenci všech forem násilí, zneužívání, špatného zacházení či šikanování. Jeho cílem je mimo jiné i to, abychom dokázali být pozorní na rizikové příznaky u dětí, se kterými pracujeme, a dokázali jim případně nabídnout vhodnou pomoc, což je úkol pro každého z nás.

hlavy dohromady

Toto téma je velmi aktuální ve světě, v církvi i v Díle. Také z rozhodnutí Rady Díla Mariina musí každý plnoletý, který pracuje s nezletilými, projít tímto kurzem, aby se seznámil se Směrnicemi na ochranu nezletilých a získal certifikát pro práci s mládeží co nejdříve (do konce března).

Kurz je tedy určený pro:

  • asistenty Gen 3, Gen 4
  • animátory a pomocníky s dětmi
  • lektory Up2Me
  • pro ty, kteří zabezpečují péči o děti a mládež po dobu setkání komunit, aggiornamenta atp....
  • pro ty, kteří touží jakkoli pomáhat při práci s dětmi anebo mládeží na setkáních a dosud třeba nebyla vhodná příležitost nebo odvaha se nabídnout. Velmi rádi bychom rozšířili okruh dospělých, kteří by se chtěli věnovat našim novým generacím, a věříme, že i toto může být dobrá příležitost. 

Pozvání se k některým možná dostalo již před Vánocemi, ale díky technologiím je možné využít větší kapacitu, a tak jsme dostali informaci o prodloužení přihlašování cca do konce ledna. 

Přihlášení je možné na tomto odkazu: https://forms.gle/YofrymkbDmNnz2g2A. Následně dostanete link na kurz, který bude ve slovenštině s podrobným programem. 

Při registraci dostanete otázku na možnost výše příspěvku na organizaci kurzu a případně dalších aktivit pro děti. Zvolte tedy variantu podle vašich možností. Určitě by to pro nikoho neměla být překážka účasti. Uvažujeme o tom, že bychom případný příspěvek vybrali v korunách a poslali na Slovensko hromadně a pro studenty bychom mohli řešit podporu v rámci společenství majetku. 

Víme, že bude ještě jedna možnost kurzu, a to začátkem března pro celou naši zónu – v italštině, snad s překladem do češtiny. Jakmile dostaneme pozvánku s termínem a přihlašováním, tak ji přepošleme.

Využijme tedy této nabídky co nejdříve. Pokud byste se chtěli na něco zeptat, můžete se na nás kdykoli obrátit. 

Rosamar a Standa

Rosangela Salazar Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; 736 427 826
Stanislav Hájek Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; 724 042 456

0
0
0
s2sdefault