moran rgb 720x0 c default

 

Pro Morána je to druhý mandát; jeho hlavním úkolem jako spoluprezidenta je plná podpora prezidentky a spolupráce s ní. Nově zvolenou prezidentkou Hnutí fokoláre je Margaret Karramová.

Zvolení spoluprezidenta generálním shromážděním Hnutí bylo jako v případě prezidentky přijato s celosvětovým aplausem; jeho jmenování dnes potvrdilo Dikastérium pro laiky, rodinu a život. Jesús Morán byl zvolen spoluprezidentem Hnutí fokoláre na druhé období po zakončení prvního mandátu, absolvovaného po boku Marie Voce.Jesúsi Moránovi je 64 let a narodil se v Navalperales de Pinares, Avila (Španělsko).

S evangelním poselstvím přinášeným Hnutím fokoláre se setkal během svých univerzitních studií skrze svědectví některých svých vrstevníků.

Vystudoval filozofii na univerzitě v Madridu a získal licenciát dogmatické teologie na Papežské katolické univerzitě v Santiagu de Chile a doktorát teologie na Papežské lateránské univerzitě v Římě.V letech 1996–2004 byl delegátem Hnutí fokoláre v Chile a Bolívii, kde byl 21. prosince 2002 vysvěcen na kněze. V letech 2004–2008 byl spoluzodpovědný za Hnutí v Mexiku a na Kubě.

Na generálním shromáždění v roce 2008 byl zvolen poradcem prezidentky a byl mu svěřen aspekt kulturní formace členů Hnutí. V roce 2009 se stal členem interdisciplinárního studijního centra Hnutí fokoláre „Škola Abba“ pro obor teologické antropologie a morální teologie. Od roku 2014 do současnosti je spoluprezidentem Hnutí. 

Úkoly spoluprezidenta

První povinností spoluprezidenta je plná podpora prezidentky a spolupráce s ní. Stanovy hnutí hovoří o „hluboké jednotě s prezidentkou“, s cílem poskytnout jí příležitost ke zvažování jejích myšlenek a rozhodnutí, naslouchat jí a společně hledat Boží vůli.

Je odpovědný za kněze, kteří patří do Hnutí fokoláre, a dbá na to, aby vnitřní život a činnosti Hnutí odpovídaly víře a morálce církve. 

Zdroj: Stefania Tanesini, www.focolare.org

0
0
0
s2sdefault