Každé tři roky pořádají Chlapci a děvčata za jednotu (Teens 4 unity) mezinárodní projekt nazvaný Hombre Mundo (´člověk světového formátu´), jehož cílem je rozvíjet kulturu bratrství a přátelství, podporovat solidaritu, spravedlnost, mír a přátelství, lásku k vlasti bližního jako k té vlastní, jak jim to zakladatelka Hnutí fokoláre předala: “…´člověk světového formátu´, ten, který dokáže nosit ve svém srdci všechny poklady, jež nabízejí lidé z jiných kontinentů a zároveň umí darovat své poklady druhým. Člověkem budoucnosti je člověk jednoty – ´člověk světového formátu´“. Chiara Lubichová, Superkongres Chlapců a děvčat za jednotu 10. května 1997

Projekt Hombre Mundo se poprvé konal v r. 2014 v Argentině, v r. 2017 ve východní a střední Evropě (Belgie, Itálie, Švýcarsko, Chorvatsko, Česká republika, Bulharsko, Srbsko, Polsko a další). V roce 2020 byl plánovaný v Africe (Keňa, Pobřeží slonoviny), ale z důvodu pandemie byl odložen.

Nyní se projekt Hombre Mundo 2022 poprvé uskuteční v celosvětovém měřítku, od 25. 2. do 27. 2. 2022. Program připravují mladí všech kontinentů z celého světa a bude posilou na jejich cestě ke sjednocenému světu. Témata, která si vybrali, jsou: životní styl; ekologie, pandemie, život ve společnosti a projekt „Konec hladu“; mír a jednota mezi národy. Letošní celosvětový projekt Hombre Mundo 2022 vyvrcholí společným momentem „Time-out“ – celoplanetární modlitbou za mír.

Letáček v PDF: HOMBRE MUNDO - Time-out

Zveme vás ke společné modlitbě 26. 2. 2022 ve 12.00 hodin (Greenwich), ve 13:00 hodin SEČ s prosbou o mír na celém světě, zvláště na Ukrajině! Přímý přenos ZDE.

www.teens4unity.org
hombre mundo 2022

Kdo jsme?

Žijeme ve 182 zemích a jsme Chlapci a děvčata za jednotu z Hnutí fokoláre.
Jsme křesťané, ale také mladí z jiných náboženství nebo kultur, kteří se k náboženské víře nehlásí.
Spojuje nás jeden cíl: chceme dosáhnout univerzálního bratrství tím, že do tohoto projektu zapojujeme mnoho dalších mladých na celém světě.

V CO VĚŘÍME

Jen láska může změnit svět. Chceme, aby se Zlaté pravidlo stalo skutečností mezi všemi lidmi na zemi.

CO CHCEME

Sledujme všechny možné cesty k odstranění bariér a rozdělení. Začínáme v našich městech a v prostředí, kde žijeme, s jistotou, že sjednocený svět se uskuteční mezi všemi národy.

 

0
0
0
s2sdefault