První červencový týden se opět konaly letní práce v citadele Pakt a kolem Centra Mariapoli v Praze-Vinoři.

"Foto z botanické expedice – čekanka obecná"

letn prce v citadele dsc 0959 2

Během těchto dní se zde každoročně setkávají lidé různých věkových skupin a různého povolání, kteří přicházejí pomoci s údržbou zahrady, sklízením zahradních plodů a třeba i drobnými opravami.

Každý den začíná Slovem života, krátkým zamyšlením a sdílením. Pak se vytvoří pracovní skupinky. Činnosti se nabízí podle fyzických možností každého z nás. Maruška s Blankou pečlivě dohlíží, aby všichni měli to, co potřebují, a Majka s Markétkou starostlivě zásobují občerstvením. Po obědě bývá čas na kávu a osobní rozhovory.

Tentokrát jsme měli štěstí, že byl mezi námi i nadšený botanik František, který se zájemci vyrazil na „botanickou expedici“ po Vinoři. Nedošli jsme však příliš daleko, protože František zná opravdu každou květinu, trávu i strom, co jich kolem roste, a stále vyprávěl, popisoval a odpovídal na naše dotazy. Bylo to velmi poučné a snad jsme si i leccos zapamatovali.

Večer bývá společná večeře a pak film nebo společenský večer. Poslední večer je vždy táborák, kam přichází i místní z Vinoře. Opékají se špekáčky, zpívá se s kytarou a je příležitost na zajímavé rozhovory. Z brigády odjíždíme tak trochu unavení, někdy dost opálení, ale vždy s příjemným pocitem, že pečujeme nejen o duchovno, ale i o náš společný fyzický dům a místo – Centrum Mariapoli a citadelu.

Tento duchovně společenský pracovní pobyt se koná pravidelně každé léto a na příští rok jsme opět všichni srdečně zváni.

Lenka Redrová

0
0
0
s2sdefault