Chiara Lubich

Myšlenka na den

29. 3. 2023

„Buďme pohotoví v lásce“

Slovo života – březen 2023

„Žijte jako děti světla. Ovoce toho světla totiž záleží ve všestranné dobrotě, spravedlnosti a v životě podle pravdy.“ (Ef 5,8-9)

Slovo života – únor 2023

„Ty jsi Bůh, který mě vidí.“ (srov. Gen 16,13)

Slovo života – leden 2023

„Učte se jednat dobře, hledejte spravedlnost.“ (Iz 1,17)

Slovo života – prosinec 2022

„Doufejte v Hospodina navždy, neboť Hospodin je skála navěky.“ (Iz 26,4)

Slovo života – listopad 2022

„Blahoslavení milosrdní, neboť oni dojdou milosrdenství.“ (Mt 5,7)

Nejnovější příspěvky

Příběh, který napsal život

Svět nepotřebuje mnoho slov, ale náš život, svědectví

Svět nepotřebuje mnoho slov, ale náš život, svědectví

Margaret Karramová se v Praze setkala se členy Hnutí fokoláre „Jsem opravdu šťastná, že mohu být s vámi, i když krátce.  Mám velikou radost. Vůbec jsem si nemyslela, že budu mít možnost se s vámi setkat, nejen vidět Centrum Mariapoli, ale vás. Je to velký dar Panny Marie.“ To jsou slova Margaret Karramové, prezidentky Hnutí fokoláre, která během svého krátkého pobytu v Praze při příležitosti Evropského synodálního setkání našla chvíli setkat se s členy Hnutí fokoláre, a to ve čtvrtek 9. února. Radost však byla vzájemná. Chvíle rodiny, jednoduchost, sdílení, hloubka… to jsou některé z výrazů, kterými lze toto setkání charakterizovat. „Když jsme se dověděli, že Margaret Karramová přijede do Prahy,“ říká Jarka Malíková, spoluzodpovědná za Hnutí fokoláre v České republice, „moc jsme si přáli se s ní setkat. A aby tuto možnost dostalo co nejvíce lidí z naší ,rodinyʻ Díla.“ Ačkoliv Margaret mohla svou účast definitivně potvrdit až den před setkáním, sál Centra Mariapoli zaplnila více než...

pokračovat ve čtení

Zprávy z Facebooku

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Error: Error validating access token: Session has expired on Friday, 03-Mar-23 08:14:16 PST. The current time is Wednesday, 29-Mar-23 09:48:41 PDT.
Type: OAuthException

Join us on Facebook

1 měsíc před


Původní e-mail ---------- GRATULUJEME!

www.cirkev.cz/cena-moralni-autorita-pro-arcibiskupa-graubnera21630?utmsource=newsletter&utmmedium=clanek&utmcampaign=denni-vyber-zprav&utm_term=21630

... VíceMéně

1 měsíc před

KŘÍŽOVÁ CESTA V KYJEVĚ.

Pacovníci Caritas Spes (Ukrajina) v Kyjevě vás zvou 24. února 2023 v 19:00 k účasti na Ukrajinské křížové cestě - 366. zastavení, ke které sami napsali komentář.

... VíceMéně

Video image

Komantáře na Facebooku

1 měsíc před

Pan arcibiskup Graubner nás zve na cestu ke svatosti.

... VíceMéně

Video image

Komantáře na Facebooku

1 měsíc před

Dnes, v pondělí 20.2. 2023 ve 20.30 vás zveme ke sledování diskuse o synodě v Praze v pořadu Sním s Ním na televizi Noe. Hosty jsou Hana Pohořala a Stanislav Přibyl.📽 pořad Sním s Ním - dnes večer ve 20:30 živě

Jaké otázky ohledně života církve si kladou naši bratři a sestry v ostatních zemích Evropy? Do jaké míry souzní s tématy, které hýbou místní církví? Odpovědi na tyto otázky budeme hledat společně s Hanou Pohořalou a P. Stanislavem Přibylem, delegáty Evropského synodálního setkání. 🕊

... VíceMéně

Dnes, v pondělí 20.2. 2023  ve 20.30 vás zveme  ke sledování diskuse o synodě v Praze v pořadu Sním s Ním na televizi Noe. Hosty jsou Hana Pohořala a Stanislav Přibyl.
1 měsíc před

Milí přátelé,

příroda se pomaličku probouzí a s touto krásnou změnou zase začínáme naše práce v zahradách citadely. První brigádu plánujeme na sobotu 4. března 2023 a rádi přivítáme všechny, i když tentokrát zveme hlavně obyvatele Prahy a "Nové rodiny".

Budeme sbírat popadané větve na zahradách i odpadky po zimě, stříhat trávy a odkvetlé trvalky, prořezávat keře, stromy, uklízet kůlnu a dělat další zahradnické práce. Záleží, kolik se nás brigádníků sejde.

Sraz je v 9 hodin na farním dvoře u Sýpky.

Prosím, dejte nám včas vědět (nejlépe do čtvrtka 2. 3.), kdo byste přišli, abychom s Vámi mohli počítat s obědem e-mail: mhrabe@volny.cz.

Díky a nezapomeňte se dobře obléknout a počítat i s mokrem. 🙂

Těšíme se na Vás,

Marie Hrabětová, Blanka Padevětová a Kája Háček

... VíceMéně

Milí přátelé,
příroda  se pomaličku probouzí a s touto krásnou změnou zase začínáme naše práce  v zahradách citadely. První brigádu plánujeme na sobotu 4. března 2023 a  rádi přivítáme všechny, i když tentokrát zveme hlavně obyvatele Prahy a Nové rodiny.

Budeme  sbírat popadané větve na zahradách i odpadky po zimě, stříhat trávy a  odkvetlé trvalky, prořezávat keře, stromy, uklízet kůlnu a dělat další  zahradnické práce. Záleží, kolik se nás brigádníků sejde.

Sraz je v 9 hodin na farním dvoře u Sýpky.

Prosím, dejte nám včas vědět (nejlépe do čtvrtka 2. 3.), kdo byste přišli, abychom s Vámi mohli počítat s obědem e-mail: [mhrabe@volny.cz](mailto:mhrabe@volny.cz).

Díky a nezapomeňte se dobře obléknout a počítat i s mokrem. :)

Těšíme se na Vás,

Marie Hrabětová, Blanka Padevětová a Kája Háček
1 měsíc před

Margaret Karram pro Katolický týdeník."Když jsem žila v Jeruzalémě, moc mi pomáhalo si uvědomit, že právě zde Ježíš trpěl. Právě tudy prošel křížovou cestu a byl ukřižován. Ale vstal z mrtvých. My křesťané musíme vydávat svědectví o vzkříšení a přinášet lidem naději: že když budeme rozsévat dobro, jednou uvidíme výsledek – i když u toho třeba já už nebudu, někdo jiný ho uvidí," říká v rozhovoru pro KT prezidentka Hnutí fokoláre.

www.katyd.cz/zpravodajstvi/snim-o-cirkvi-svedcici-o-radosti.html

... VíceMéně

Margaret Karram pro Katolický týdeník.

Komantáře na Facebooku

Ona je velmi dynamická a pravdivá 😊 to byla i Chiara.... musíme běžet k cíli,ne stát, vyčkávat váhat....😊

„Aby všichni byli jedno, aby svět uvěřil."

Pin It on Pinterest