160109 nm1x 2016S elánem a nadějemi jsme vstoupili do nového roku a přejeme všem našim čtenářům požehnaný a pokojný rok 2016.

V lednovém čísle Nového města se nadále zabýváme tématem rodiny. Článkem Manželství není jen papír připomíná Marie Nováková téma Národního týdne manželství, který proběhne v České republice od 8. do 14. února 2016. Psycholožka Martina Kosová se zabývá podporou dospívajících v článku Křižovatka dospělost. Mnoho mladých lidí váhá, jakou životní cestou se vydat. Pod názvem Na křižovatce životních cest najdete osobní příběhy týkající se volby životního povolání.

Každý člověk má své sny, ale jen někdo si je dokáže splnit. Přinášíme rozhovor s Janou a Markem Černockými, kteří dokázali realizovat svůj velký Sen o elektrárně, která dnes přináší užitek mnohým lidem.

Ve dnech 24. listopadu až 1. prosince 2015 se konalo již 34. ekumenické setkání biskupů – přátel Hnutí fokoláre. Přinášíme ohlédnutí za touto významnou událostí pod názvem Charisma jednoty v Istanbulu z pera Pavla Černého z Církve bratrské. Navazující článek Cesta ke vzájemné jednotě mezi katolickou a pravoslavnou církví je úryvkem z článku kardinála Miloslava Vlka, účastníka tohoto setkání.

Vnímat „tvář“ druhého jako potřebnou. Tak začíná článek, vycházející z přednášky socioložky Marie Flory Manganové a psychologa Iňakiho Guerrera, který se v souladu s Rokem milosrdenství zabývá dialogem jako důležitým prvkem mezilidských vztahů. Článek se jmenuje Jak žít jednotu v různosti: konflikt jako šance.

Počínaje tímto číslem začínáme publikovat texty zakladatelky Hnutí fokoláre Chiary Lubichové týkající se jednoty. Tentokrát nesou název Jednota: základ, prostředek a cíl a Jednota – božské slovo. Na ně navazuje text Igina Giordaniho nazvaný Výrobní tajemství.

V rubrice Teologie jednoty přinášíme obsáhlý text Pasquala Foresiho Bůh.

Dne 2. prosince 2015 zemřela jedna z prvních fokolarínek Silvana Veronesi. O jejím plodném životě přinášíme článek Máme jen jediný život, na který navazují vzpomínky těch, kteří ji znali.

U šálku čaje se tentokrát setkáme s Davidem Smoljakem v rozhovoru nazvaném Novoroční zamyšlení o veselém i závažnějším.

Na závěr přichází krásný text Luigina Bruniho Tvůrci pokoje.

V tomto čísle ještě najdete Slovo života na leden, osobní zkušenosti se Slovem života v praxi Nová sestřička, Moje káva už dávno vystydla, Jak zde mohu být pro ni? a Pokračující drama v Sýrii, upozornění na zajímavé akce Prevence rizikového sexuálního chování a Benefiční večery a zamyšlení nad Světovým dnem migrantů a uprchlíků „Zarámované“ Vánoce, oblíbené komiksy a doplňovačku.

0
0
0
s2sdefault