160225 zlph1V neděli 21. února 2016 se na setkání Zlaté Prahy sešli zájemci o problematiku islámu s panem profesorem Kropáčkem.

Setkání z cyklu Zlatá Praha zvalo s mírnou nadsázkou na program s názvem Vše, co jste si přáli vědět o islámu s profesorem Kropáčkem. Samozřejmě, že dvě hodiny, které jsou setkání vyhrazeny, stačily sotva k zběžnému nahlédnutí do problematiky islámu.

Pan profesor Kropáček se pokusil zhustit to, co jindy učí své studenty několik semestrů, do krátké informativní přednášky. Zdálo se, že návštěvníci byli za tento zběžný vhled vděčni, a budou moci sledovat dění spojené s islámem s větším pocitem porozumění.

V druhé půlce večera věnované dotazům se do diskuze zapojili i muslimští účastníci večera. Možná, že se v jejich projevu někteří přihlížející mírně ztratili, což ale nebylo na škodu. Ukázalo se, že názorů na jeden věroučný fakt je i v islámu více a záleží na dobré vůli na obou stranách, aby došlo ke shodě.

Závěr setkání patřil kratičkému vstupu dobrovolníků, kteří se právě vrátili z ostrova Lesbos, kde se pokoušeli pomoci podle svých sil přicházejícím uprchlíkům.

Helena Filcíková

0
0
0
s2sdefault