160310 nm3 2016 obalkaV tomto čísle si připomínáme, že 14. března tohoto roku uplyne osm let od smrti Chiary Lubichové. Přinášíme úryvek z jejího vystoupení v Loppianu v roce 1987, týkající se „kolektivní svatosti“, pod názvem Svatost uprostřed dnešního světa.

Cyklus o rodině pokračuje článkem Jak učit dítě, aby mělo rádo z pera psycholožky Ilony Špaňhelové.

V rozhovoru s Ludmilou Plátovou před jejím odjezdem do prvního fokoláre v Bělorusku se dozvíte mnohé o její životní cestě, zkušenostech a práci. Rozhovor je nazván Řekla jsem ano.

Nad významem nového státního svátku, kterým je Velký pátek, se zamýšlí Jiří Kratochvíl v článku Velký pátek a hledání hodnot.

8. března se slaví v mnoha zemích Mezinárodní den žen. Úloha žen byla i tématem dvou rozhovorů s Marií Voce, prezidentkou Hnutí fokoláre během její návštěvy Brazílie, z nichž nabízíme některé myšlenky.

23. ledna letošního roku se konala v Centru Mariapoli v Tridentu oslava třicátého výročí jeho otevření. Historii Centra, které dnes nese jméno Chiary Lubichové, přináší článek Dům postavený na skále.

K reformě manželského procesního práva se vyjadřuje na našich stránkách JCDr. Zuzana Dufincová. Vysvětluje tuto reformu a uvádí na pravou míru neúplné a zkreslené informace, které se na toto téma objevily v médiích.

Uplynulo osm let od chvíle, kdy na Univerzitní institut Sophia nastoupili první studenti. Jaký přínos znamenalo studium pro jejich život? A jaké je uplatnění studentů v moderní společnosti? Na tyto otázky nám odpovídá na základě osobní zkušenosti inženýr informatiky Alberto Sanchez ze Španělska v rozhovoru Studium na Sophii, přínos pro osobní a profesní život. První průzkum ohledně uplatnění absolventů na trhu práce provedla Italka Licia Paglione a výsledky jejího průzkumu najdete pod titulem Po Sophii – uplatnění na trhu práce.

Nabízíme další úryvky z díla Chiary Lubichové, myšlenky zaměřené na jednotu.

K povídání u šálku čaje přijali pozvání manželé Lenka a Ilja Krejčovi z Tišnova, členové Schönstattského hnutí, rodiče pěti dětí a majitelé mlýna, který se stal duchovním centrem. Název rozhovoru je Na mlýně.

V tomto čísle ještě najdete Slovo života na březen, zkušenosti z praxe žití Slova života Nenávist se proměnila v lásku, V pochybném podniku, Desetiletý iniciátor ekumenické modlitby za mír, Při čekání na vlak, dále druhou část tématu Bůh. Láska a modlitba od Pasquale Foresiho, zamyšlení Petra Štěpána Časnost, upozornění na zajímavé akce Mariapoli 2016, Modrý bál v Chocni, Společná práce v citadele a 8. výročí úmrtí Chiary Lubichové. Také jsou zde opět oblíbené komiksy a křížovka.

0
0
0
s2sdefault