160322 chlolomV neděli 6. března 2016 nastal před olomouckou katedrálou sv. Václava rozruch. Přijížděli sem totiž účastníci 2. setkání s otcem arcibiskupem Janem Graubnerem, který nás pozval na společné prožití neděle se vzpomínkou na Chiaru Lubichovou, zakladatelku Hnutí fokoláre, která zemřela 14. 3. 2008.


Po mši svaté jsme se vydali v počtu asi šedesáti do arcibiskupského paláce. Čekalo nás tam výborné občerstvení, které vytvořily šikovné ruce řádových sestřiček a účastnic z Moravy od severu k jihu. Potom jsme se shromáždili v aule arcibiskupského paláce a sledovali program zaměřený na téma roku „Jednota“. Po úvodních písních jsme se přivítali a představili novou posilu brněnského fokoláre Ewu Bak z Polska, která nám pověděla něco ze svého života.

Shlédli jsme 1. část přednášky Chiary Lubichové o Jednotě z roku 1982 ze Švýcarska a vyslechli několik zkušeností na téma „Milosrdenství“ a „Jednota“.

Po druhé části přednášky následovala osobní vyznání těch, kteří vděčí za poznání „Díla“ otci Antonínu Kupkovi, který svým životem oslovil a stále oslovuje a sjednocuje mnohé z nás. Na poděkování jsme otci Antonínovi zazpívali jeho oblíbenou píseň „Vděčnost“.
Poslední slova jsme vyslechli z úst otce arcibiskupa Graubnera a po požehnání a závěrečné písni jsme se rozjeli k domovům posíleni na duchu i na těle. Celý den se nesl v duchu „Jednoty“ a radosti.
Markéta a Miroslav Vahalíkovi

0
0
0
s2sdefault