160412 titulka nm4Prezidentka Hnutí fokoláre Maria Voce a spoluprezident Jesús Morán se vydali na přelomu ledna a února na téměř měsíční cestu po Indii. Zkušenosti z této cesty, setkání s členy Hnutí a možnosti mezináboženského dialogu jsou obsahem článku Setkání s kulturním a duchovním bohatstvím Indie.

Ve dnech 30. června až 2. července se bude v Mnichově konat již čtvrté setkání Společně pro Evropu. Článek na toto téma se jmenuje Mnichov plný odpovědí.

Letos v červnu, v době, kdy si pravoslavní křesťané připomínají seslání Ducha svatého, dojde ke zcela mimořádné události v dějinách křesťanství. Bude to panortodoxní koncil, na kterém by se měli sejít zástupci prakticky všech pravoslavných církví světa. Příprava panortodoxního koncilu vrcholí.

V cyklu o rodině pokračujeme zamyšlením nad tím Proč dnes volí mladí společné soužití místo uzavření sňatku, na které navazují zkušenosti manželských párů To nejlepší v našich životech, Nově nalezený pokoj a Bezpečný přístav a otevřené místo.

Proč právě do Sýrie? To je otázka, na kterou asi musela často odpovídat italská fokolarínka Maria Grazia Brusadelliová, která v této napjaté době odjíždí posílit fokoláre do boji pustošené Sýrie. Vysvětluje to jako osobní odpověď na výzvu papeže Františka, abychom vyšli do periferií světa.

U šálku čaje se tentokrát sejdeme s Dr. theol. Petrem Křížkem, jehož cestovní kancelář CK Křížek pořádá pro církevní skupiny z německého jazykového prostředí zájezdy do České republiky a pro české klienty velmi zajímavé a čím dál oblíbenější zájezdy do Izraele. Kdo by nechtěl pobýt Ve svaté zemi tak trochu jinak?

Mnoho zaměstnání, ale jen jedno povolání měla v životě Marta Königová. O svém životě, který by vyšel na román, a o vztahu k Hnutí fokoláre nám mnoho prozradí v uvedeném rozhovoru.

Pokračujeme v publikování myšlenek Chiary Lubichové o jednotě pod názvem Mějte na mysli jen jednu jedinou myšlenku. Přinášíme též část kázání Mons. Klause Hemmerleho, který byl biskupem v Cáchách, Kvas pro společnost.

Bůh může přemoci zlo se nazývá úvaha Pascala Bedrose, fokolarína v Aleppu, který se zamýšlí nad výzvou Chiary Lubichové z roku 2002, abychom Zlo přemáhali Dobrem.

„Zasazujme a zasévejme lásku, naději a bratrství, ať se děje cokoli,“ řekl šejk Khaled Bentounès. V článku se dozvíte mnohé o jeho životě a duchovních snahách. V rozhovoru s ním se také objeví Sen o Akademii míru, kde by se míru vyučovalo.

V tomto čísle dále naleznete Slovo života na duben, zkušenosti s žitím Slova v praxi Daly jsme jí šanci, Nedařilo se nám, Vše je v pořádku, Vrátit vězňům důstojnost a Zůstalo mi 20 rupií, další téma v rubrice Teologie jednoty Agapé v křesťanství, upozornění na zajímavé akce /Na/dání aneb „Přijďte pobejt“, Petice za mír a Muž spravedlnosti i solidarity, oběti i milosrdenství, článek Rybář a jeho pohled na svět a nebude chybět ani oblíbená doplňovačka a komiksy.

0
0
0
s2sdefault