160513 nm5 2016Donna Kempt a Severin Schmidt z Mezinárodního centra Hnutí fokoláre jsou současnými poradci pro Evropu. V dubnu zavítali také do České republiky. Rozhovor s nimi přinášíme pod titulkem Z Houstonu a Bazileje do Říma, z Říma do České republiky.

Ohlédnutí za klíčovými momenty budování a rozvíjení citadely Pakt v Praze-Vinoři najdete pod názvem Vinořská ohlédnutí. Kulatá i nekulatá výročí citadely „Pakt“.

Otázky týkající se pronikání islámu do Evropy dnes zaměstnávají mysl mnoha lidí. Při únorovém setkání Zlatá Praha hovořil na téma islámu prof. L. Kropáček. Výběr myšlenek z jeho přednášky uveřejňujeme pod názvem O islámu pohledem odborníka.

Syrský lékař v uprchlickém táboře ve Slovinsku, kde nějakou dobu dával k dispozici svou odbornost, se jmenuje Issa, což v arabštině znamená Ježíš. Ve svém článku nám přibližuje svou snahu pomáhat a stát se pro druhé tím, co jeho jméno připomíná.

V rubrice Rodina se na význam odpočinku soustředila MUDr. Jana Sochorová. Na její úvodní článek Odpočinek navazují osobní svědectví A sedmý den odpočíval..., Pohled z jiné perspektivy, Znovu dobít vydanou energii a Umění odpočívat.

Stanislaw Góra je polský kněz, který žije a slouží v České republice. Rozhovor s ním přináší svědectví jeho života, ve kterém čelil mnohým výzvám. Najdete ho po titulkem Stanislaw Góra – splátka z krve Vojtěchovy.

Život Boha a život člověka je dalším výběrem úryvků z textů zakladatelky Hnutí fokoláre Chiary Lubichové na téma Jednoty.

U šálku čaje se tentokrát setkáváme s MUDr. Pavlem Kostkou, který se snaží Být mostem mezi lékaři. O jeho životní cestě, profesním životě i nasazení pro Jednotu s ním hovořil Karel Trutnovský.

V tomto čísle dále naleznete Slovo života na měsíc květen, zkušenosti se žitím Slova v praxi Mezi bezdomovci na římských nádražích a Nespravedlivě nařčená, pokračování tématu Agapé v křesťanství a Předpoklad volby Boha od Pasquale Foresiho, upozornění na zajímavé akce Dozvídat se něco je potěšení, Příběh Maria a Dílo Karla IV. v běhu staletí, zamyšlení Marie Burešové Moje drahé přítelkyně a nechybí ani oblíbené komiksy a doplňovačka.

0
0
0
s2sdefault