160606 NM6 mEvropa na cestě. Setkání, smíření, budoucnost. Výzvy, kterým čelí současná Evropa, nutí k zamyšlení nad vlastní identitou a tím, čím může Evropa přispět ke klidnějšímu a pozitivnímu vývoji ve světě. 2. července tohoto roku se setkají v Mnichově tisíce Evropanů na společné manifestaci v rámci iniciativy Společně pro Evropu.

O začátcích iniciativy Společně pro Evropu lze nalézt více informací v článku Teď je řada na laicích.

Koncem dubna se v Římě konala Mariapoli, kterou navštívil papež František. Informaci o této události a papežovu promluvu přinášíme pod názvem Proměňovat poušť v prales.

Radost, kterou přináší láska, tak by mohl znít překlad apoštolské exhortace papeže Františka Amoris laetitia, věnované kráse rodinného života. K danému tématu přinášíme rozhovory a svědectví.

23. května 2016 došlo k velmi významnému setkání v rámci společné snahy muslimů a křesťanů o boj proti fundamentalismu. Setkali se papež František a šejk profesor Ahmad Muhammad al-Tayyib, velký imám z Al-Azhar, aby ukázali celému světu, že Spolupracovat
je možné.

Změna, která člověka posune vpřed, tak jsme nazvali rozhovor s P. Martinem Šmídem, farářem v Hlučíně, o jeho mládí, povolání a životních výzvách.

Česká novinářka Alena Scheinostová nedávno navštívila uprchlické tábory v Iráku. Pozvali jsme ji k rozhovoru u šálku čaje, který si můžete přečíst pod názvem Ráda se o věci dozvídám přímo.

Pokračujeme v publikování myšlenek Chiary Lubichové o jednotě pod titulkem Být a pak hovořit a konat.

Již brzy se dočkáme českého překladu knihy zakladatelky Hnutí fokoláre Chiary Lubichové: La dottrina spirituale. Více se o tomto počinu dozvíte v článku Co nového (z Nového města)?

V tomto čísle ještě najdete Slovo života na červen, zkušenosti s žitím Slova v praxi Věznice: mladí z externího výboru, Spal jsem u krys, Burundi - odpuštění, které zastavuje nenávist a Krejčovství. Dále si můžete přečíst pokračování z cyklu Teologie jednoty Předpoklad volby Boha, upozornění na knihu Tweetuj s Bohem, pozvánku na inscenaci Fialky a mejdlíčka, o Bezplatné pomoci k nezaplacení a dále zkušenost V. Kašpara Odpověď už není v mých rukou, křížovku a oblíbené komiksy.

0
0
0
s2sdefault