160906 knihaKniha o rozsahu 564 stran vydávaná nakladatelstvím Nové město obsahuje výběr všech nejdůležitějších spisů zakladatelky Hnutí fokoláre od čtyřicátých let 20. století až do sklonku jejího života; jedná se o texty již publikované i veřejnosti dosud neznámé.

Nalezneme zde meditativní spisy mystického charakteru, přednášky vyslovené při různých příležitostech v prostředí Hnutí fokoláre nebo pro širší publikum i odpovědi na otázky při jejím dialogu vedeném s různými lidmi během některých setkání členů a příznivců Hnutí.

V italském originále byla kniha poprvé vydána v roce 2001 prestižním nakladatelstvím Mondadori. Český překlad vychází z doplněné a rozšířené reedice pořízené nakladatelstvím Città Nuova v roce 2006 a dává zahlédnout celou hloubku i šířku autorčina charismatu a jeho dopad do církve, do ekumenického a mezináboženského dialogu i do občanské společnosti a sekulární sféry.

Přestože má kniha co nejvšeobecnější určení, „akademickou“ hodnotu jí dodává podrobný a důkladně zpracovaný rejstřík, který umožní vyhledávání jednotlivých pojmů i explicitních s nimi souvisejících konceptů, čímž se toto dílo stává jedinečným nástrojem usnadňujícím další práci s texty. Rozsáhlý poznámkový aparát i životopisný a historický přehled o autorce a Hnutí fokoláre zasazuje její spisy do širšího kontextu. V příloze je uvedena i kompletní bibliografie všech knih Chiary Lubichové publikovaných v italštině, v češtině a ve slovenštině

Práce na českém vydání trvala několik let a probíhala také s ohledem na to, aby se dílo stalo dlouhodobou referenční publikací pro všechny, kdo v našem jazykovém prostředí budou s jejími texty pracovat. Mnohé překlady byly pořízeny pro účel této knihy a objevují se v češtině vůbec poprvé, ale i všechny starší texty, dříve publikované buď knižně nebo jako samizdat pro vnitřní potřebu Hnutí fokoláre, byly po věcné i jazykové stránce důkladně revidovány.

Titul je možno objednat na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. za cenu 450,- Kč (plus poštovné).

0
0
0
s2sdefault