160909 nm9 copyV době různých otazníků vznášejících se nad Evropou se křesťané různých vyznání setkali v rámci iniciativy Společně pro Evropu 2016 v Mnichově. Tentokrát s mottem Setkání. Smíření. Budoucnost. Mezi účastníky z České republiky byl kardinál Miloslav Vlk, z jehož článku na www.kardinal.cz přibližujeme tuto událost i pro čtenáře Nového města.

Další významnou událostí byl bezpochyby Všepravoslavný sněm, o němž pojednává článek Michele Zanzucchiho, který byl jako novinář italské verze Nového města (Città Nuova) přímo na místě.
Rubrika Rodina je tentokrát věnována tématu Manželství ve „středním věku“. O tom, co udělat pro to, aby manželský vztah v tomto období nezešedl, se dočtete v článku PhDr. Ilony Špaňhelové, psycholožky. Na něj navazuje osobní svědectví Evy a Petra Štěpánových nazvané Rozhovor a Alexandry a Saši Benešových Velmi si toto období užíváme. Téma doplňují citace z apoštolské exhortace Amoris Laetitia (Radost z lásky).
Co prožilo začátkem července na Jesenicku kolem 150 mladých lidí, kteří se zúčastnili dobrovolnické brigády SummerJob, přibližuje článek Pomáhat prací a společenstvím.
Giorgio Marchetti, Fede, jeden z prvních fokolarínů, který zemřel na konci května ve věku 86 let, se stal Z poctivého pochybovače duchovním otcem mnohých, jak o tom píše ve svém článku Jiří Kratochvíl, který se s ním osobně znal.
Po Světovém dni mládeže mělo přes 600 mladých lidí z více než třiceti zemí světa možnost prožít několikadenní setkání, během něhož mohli prohlubovat výzvy papeže Františka. Téma těchto dní je hříčkou anglických slov ´You got me´ a ´You God Me´, což vyjadřuje i název článku Dostal jsi mě – Ty • Bůh • já.
Veronika Dvořáčková Žofáková, sbormistryně Cameraty Praha, sboru, který doprovázel literárně-hudební podvečer věnovaný 25. výročí vzniku časopisu Nové město, v rozhovoru U šálku čaje říká, že má radost z toho, když se sborem mohou přinášet posluchačům Kus nebe, kus radosti.
Rozhovor se Zorou Kuchárskou, fokolarínkou, která dlouhé roky působila jako překladatelka a tlumočnice v Centru Hnutí fokoláre a která nyní žije v Praze, najdete pod názvem Zora Kuchárska – její tvář má známý hlas.
Dále v tomto čísle nechybí Slovo života na říjen, na které navazuje svědectví manželů Nieblerových Překonat strach a otevřít dveře svého domu uprchlíkům a Příběhy z ordinace praktické lékařky.
Najdete zde též zamyšlení Jiřího Barhoně Čtvrté místo, pokračování tématu Pasquale Foresiho První a druhá volba Boha, myšlenky Chiary Lubichové o jednotě Naše očekávání: univerzální jednota a Důvěra v Ježíšovu modlitbu k Otci, komiksy a doplňovačku stejně jako upozornění na výstavu Jihočeská krajina v obrazech Petra Ettlera, na knížku Proč spolu před svatbou nebydlet a nespat a na knížku pro děti Misionářka lásky.

0
0
0
s2sdefault