161016 nm10Evropa jako úkol je zamyšlení Pavla Fischera, bývalého velvyslance České republiky ve Francii a Monaku, nad současnou politickou situací a nad tím, jak každý z nás může přispět k budoucnosti našeho kontinentu.

Papež reformátor od Austena Ivereigha je název knihy, která v roce 2016 vyšla v nakladatelství TRITON a o níž nás informuje článek Jiřího Kratochvíla Reformátor, který přišel odjinud.

Jak zdravotní sestra Jitka Bieliková, maminka tří dětí, skloubí život pro rodinu se svou profesí a nasazením pro širší společenství, se dozvíte v rozhovoru s ní nazvaném Mít otevřené srdce a oči.

Rubrika Rodina se tentokrát zaměřuje na téma Rodiče a dospělé děti. Přibližují nám ho zamyšlení a osobní svědectví.

Rubrika Z Hnutí fokoláre se dotýká několika událostí: v článku Oázy míru v Sýrii se píše o setkání mládeže a o Mariapoli ve válkou sužované zemi, článek Nové generace již nesmějí čekat se zabývá tématem mezináboženského dialogu, k němuž dochází na půdě Univerzitního institutu Sophia v Loppianu u Florencie. Vztah mezi sportem a přírodou – k tomuto tématu se vztahovalo setkání sportovců různých úrovní, učitelů tělocviku, trenérů a lidí spjatých se sportem. Uskutečnilo se v červenci v chorvatské citadele Hnutí fokoláre v Križevci a píše se o něm ve stejnojmenném článku. Další z letních setkání se odehrálo v české citadele v Praze-Vinoři. Bylo určeno převážně mladým lidem, kteří pracují ve zdravotnictví či se o tuto oblast zajímají a informace o něm si přečtete pod názvem Medicína, dialog a společenství. „Odtajněné“ kolegamento – stránka s tímto nadpisem přibližuje, co se za termínem „kolegamento“ v Hnutí fokoláre skrývá, jak toto „spojení“ vzniklo a v průběhu let se vyvinulo až do dnešní podoby, kterou lze s českým dabingem zhlédnout na www.focolare.cz (kapitola fotogalerie a videa).

Máte-li rádi hudbu a zajímá vás, jak předávat lásku k ní další generaci a zároveň rozvíjet schopnost spolupráce a mezigenerační vztahy, přečtěte si rozhovor s Anežkou Beščecovou a Marií Badaničovou nazvaný VinoHra o začínajícím projektu v Praze-Vinoři.

V říjnovém čísle Nového města dále najdete zamyšlení Petra Štěpána Návštěva. Nechybí také Slovo života na říjen, na které navazují svědectví ze života Cesta k odpuštění, Po hodinách ticha, Jen malé škrábnutí a Milovat pomocí svalů. Číslo obsahuje i dokončení tématu Pasquale Foresiho První a druhá volba Boha a začátek dalšího, a to O Slově života. Pokračujeme v publikování myšlenek Chiary Lubichové o jednotě s názvem Kontemplovat život Nejsvětější Trojice. Na své si přijdou i milovníci komiksů a křížovek.

V rubrice Postřehy a zamyšlení upozorňujeme na další konferenci Člověk a média zaměřenou na téma Média a justice, na články o Matce Tereze a Chiaře Lubichové, které jsou k dohledání na ww.focolare.cz nebo ve starších číslech Nového města, a na „Výbor z díla“ Chiary Lubichové. Ti, kdo by rádi vyrazili na podzimní procházku po méně známých místech hlavního města, se mohou inspirovat blogem Petra Rysky Praha neznámá.

0
0
0
s2sdefault