161212 nm12 2016Prosincové vydání Nového města přináší článek s názvem Papež ve Švédsku hovořil především o jednotě. Jaroslav Šebek v něm píše o významné události zahájení oslav 500. výročí počátku reformace, jehož se zúčastnil papež František a předseda Světové luterské federace Mounib Younan.

Proč se slaví Vánoce je název rozhovoru s Ritou Konzalovou z Diecézního katechetického střediska v Brně. Přibližuje v něm projekt Vstupy do škol, v jehož rámci jsou děti základních škol seznamovány s tím, proč a jakým způsobem slaví křesťané tyto svátky.

V rubrice Člověk v dnešní době se v článku Život se stává adventem dočtete o životě a práci Anny Černé, která již roky přispívá mnoha vzácnými radami, postřehy a konkrétní spoluprací k obsahu časopisu Nové město.

Justice a média jsou dva důležití hráči, kteří značně ovlivňují život celé společnosti i každého jejího člena. Jejich vzájemným vztahem se zabývala 29. konference Člověk a média, kterou vám přiblíží článek Nelehké soužití: média versus justice.

Na podnět jedné čtenářky, která má dceru s mentálním postižením, jsme se obrátili na PhDr. Jaroslava Šturmu, který v rubrice Rodina nabízí cenné podněty k tématu Duchovní život dětí s mentálním postižením. Na to pak navazují dvě osobní svědectví nazvaná Ukazují na to podstatné a Výzva pro náš duchovní život.

Dále navazujeme na téma z listopadového čísla o tom, jak se odlišné vnímání a prožívání víry promítá do života rodiny. Tentokrát se s námi v rozhovoru Věříme každý jinak o svou zkušenost rozdělili Andrea a Petr Rožánkovi z Poděbrad.

Rubrika Spiritualita jednoty je tentokrát vánočně laděná – publikujeme některé texty Chiary Lubichové o Vánocích nebo v období adventu či Vánoc napsané. Připojujeme i text P. Foresiho V očekávání Vánoc.

V rubrice Z Hnutí fokoláre nabízíme v souvislosti se zahájením oslav pětistého výročí reformace stručný přehled o tom, jak se v Hnutí fokoláre vyvíjelo Přátelství mezi katolíky a luterány. Dále přinášíme informaci o příští Biskupské synodě o mládeži a některé ohlasy mladých lidí z Hnutí. Na podzim proběhlo v Castel Gandolfu u Říma setkání delegátů Hnutí fokoláre. V čem bylo nové a o čem se na něm mluvilo se dočtete v článku Přispět k obnově jednoty v Evropě. V mezinárodní citadele Hnutí fokoláre v Loppianu u Florencie má sídlo formační škola pro rodiny. Jaké to bylo strávit téměř rok s celou rodinou na této škole, se dovíte v rozhovoru Rok pro naši rodinu s Františkou a Karlem Diblíkovými z Chocně.

V prosincovém vydání našeho časopisu ještě najdete Slovo života na prosinec 2016, zkušenosti s životem podle Božího slova Pestrá mozaika setkání, Švihák a Konečně zakázka! Ale zbrojní průmysl? nebo text Petra Štěpána Míra bez míry. Dále si můžete přečíst v rubrice Teologie jednoty pokračování tématu P. Foresiho Láska k bližnímu a nové přikázání. Můžete se nechat pozvat na seminář k tématu Jak generová ideologie ovlivňuje dnešní společnost? nebo se nechat inspirovat k tomu, jak Přinést vánoční radost lidem bez domova či se dovědět o knížce Evangelium na každý den 2017. Nechybí ani křížovka či oblíbené komiksy.

0
0
0
s2sdefault