161218 zlphAdventní a zároveň poslední setkání Zlaté Prahy v roce 2016 se uskutečnilo v zasedacím sále ÚMČ Praha 5 v neděli 18. prosince 2016.

V úvodu jsme si připomněli uplynulou, více než patnáctiletou historii těchto setkání, které inspirovala Chiara Lubichová, zakladatelka Hnutí fokoláre při své návštěvě Prahy v roce 2001, aby se světlo spirituality společenství mohlo postupně rozzářit i mezi obyvateli a návštěvníky našeho hlavního města.

Tentokrát k tomu přispělo i jedno z jejích vánočních rozjímání, které přečetl Karel Háček.
Následovalo vystoupení dětského souboru Kampata, který setkání obohatil adventními i vánočními písněmi za doprovodu harmoniky v podání Jana Synka.

Po přestávce, při níž jsme mohli pogratulovat k výročí padesáti let společného života přítomným manželům Vlasákovým, jsme se ponořili do adventní a vánoční poezie různých autorů (např. Popelka nazaretská od Václava Renče), kterou přednesli Rudolf Kvíz a Klára Štěpánová a hudební improvizací doplnil Petr Štěpán.

Po tomto uměleckém zážitku se všichni přítomní rozcházeli s přáním radostných vánočních svátků a všeho nejlepšího do nového, již 17. roku Zlaté Prahy.

Fotografie ze setkání Zlaté Prahy naleznete ve fotogalerii.

0
0
0
s2sdefault