170218 zlphUž po šesté se k sousedské zábavě sešli v sobotu 18. února 2017 přátelé z Vinoře, aby spolu pobyli a zároveň pomohli dobré věci.

Na programu večera, kromě tance a posezení, je také tombola, jejíž výtěžek bývá zasílán na potřeby misie v africkém Fontem. Letos se pokračovalo v přispívání na automobil pro místní lékaře. Každý rok totiž přijde zpráva od českého kněze Františka Slavíčka, působícího ve Fontem, co by bylo třeba finančně podpořit. Před vyhlášením tomboly pak jsou účastníci večera seznámeni s potřebami komunity a účelem, na který peníze poputují. Většinou se dozví, jak slouží zařízení, na které se přispívalo minule, a co je třeba podpořit nyní.

Samozřejmě, že večer má také půlnoční překvapení, o které se tentokrát postaral kouzelník Štěpán. Troufnu si, ale říci, že největším překvapením večera byl samotný František Slavíček, který se zjevil na pódiu, osobně poděkoval za minulé příspěvky a přiblížil život ve Fontem. Připomněl, že elektřina ani internet nebo sjízdné cesty nejsou v Africe samozřejmostí, a tak se naučil radovat z okamžiků, ve kterých věci fungují a nerozčilovat se, když život nejde tak, jak by si přál. Po odchodu z pódia pak cestoval od stolu ke stolu a zřejmě se dělil o zážitky z třináctileté misie v Africe.

Kromě skvělé kapely Anna W kvintet se o pohodu večera postaral i taneční pár Martin a Maki s předtančením, farnice Helenka se skvělými chlebíčky a sladkou odměnou pro tančící páry.
Během programu byl také připomenut právě probíhající Národní týden manželství. Když se v jednu hodinu po půlnoci hosté rozcházeli, zdálo se, že i tentokrát společenský večer splnil svůj účel, přinesl spokojenost a sousedskou pohodu.

Helena Filcíková

0
0
0
s2sdefault