170307 vlk a francescoJak se můžeme dočíst na kardinálových internetových stránkách www.kardinal.cz, jeho zdravotní stav se asi před dvěma týdny zhoršil vlivem chemoterapie a musel být přemístěn na jednotku intenzivní metabolické péče.

Kromě blízkosti českých biskupů, z nichž ho velice potěšila zejména návštěva kardinála Dominika Duky o Popeleční středě, cítí ve svém nelehkém stavu velkou posilu ve vlně doslova celosvětové solidarity, které se mu dostává.

V posledních dnech měl nesmírnou radost z návštěvy německého kněze Hubertuse Blaumeisera (ve dnech 24.-25. února), jeho dlouholetého blízkého spolupracovníka a osobního sekretáře v době, kdy působil jako moderátor skupiny biskupů přátel Hnutí fokoláre. Jejich dlouhý rozhovor se soustředil na celoživotní kardinálovo téma „blízkého Boha“ a člověka, který je především bytostí stvořenou pro vztah.

Nemenší radost měl i z návštěvy svého nástupce ve službě moderátora biskupů (dne 3. března), jímž je thajský kardinál Francis Kriengsak Kovithavanij, arcibiskup z Bangkoku. Vážil cestu přes „půlku světa“, nejen proto, aby svému spolubratru přinesl krásnou kytici orchidejí, ale především mu chtěl vyjádřil blízkost a jednotu všech biskupů blízkých Hnutí fokoláre, pro něž kardinál Vlk po celá léta tak nezištně pracoval.

Kéž je tato obětavost obou kardinálů příkladem i pro nás.

0
0
0
s2sdefault