170514 odchazeniSedm radostných let s mnoha tvářemi blízkého Boha. Dokument k nedožitým osmdesátým pátým narozeninám kardinála Miloslava Vlka připravil pro Českou televizi tým ADV STUDIA s režisérem a kameramanem Janem Hellerem.

 Ačkoliv na jaře roku 2010 odchází kardinál Miloslav Vlk do důchodu, je ve stálém styku s lidmi a sleduje dění v naší zemi i ve světě. Prožijeme s ním všední dny „na výminku“, vypravíme se i do Říma za papežem Františkem, zastihneme ho jako papežského legáta na oslavách 600. výročí upálení Mistra Jana Husa, či nás zavede do své "rodiny" Hnutí fokoláre.

Poslední roky svého života jsou také dobou bilancování let strávených ve funkci pražského arcibiskupa. Kardinál Vlk vypráví o svém vztahu k prezidentům Václavu Havlovi, Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi. Vzpomíná na to, jak se proměňoval vztah státu a církve.

Dokument zachycuje jeho posledních sedm let v celé jejich pestrosti včetně doby, kdy se v nemocnici kardinál Miloslav Vlk připravoval na odchod z pozemského života.

video

Premiéra
ČT2
neděle 14. 5. 13:20

Opakování
ČT2
pondělí 15. 5. 13:05
ČT2
neděle 21. 5. po půlnoci 05:00

0
0
0
s2sdefault