170626 nm karlinV neděli 21. května 2017 proběhl už 3. ročník literárně-hudebního podvečera, pořádaný Nadačním fondem časopisu Nové město ve spolupráci s iniciativou Zlatá Praha, věnovaný tentokrát nedožitým 85. narozeninám kardinála Miloslava Vlka, pod názvem Pocta kardinálu Vlkovi.

Program se opět konal v nádherném prostoru kostela sv. Cyrila a Metoděje v Praze - Karlíně, který umocnil důstojný ráz této události. Podvečerem provázela stejně jako loni Daniela Brůhová, moderátorka Českého rozhlasu. Představila krátce časopis Nové město a jeho poslední mimořádné dvojčíslo, věnované panu kardinálovi. Podělila se s posluchači i o svůj osobní zážitek s ním. O hudební část se postaralo rodinné trio profesora AMU Jana Pěrušky. Jeho vynikající provedení skladeb českých i světových autorů podpořila i krásná akustika kostela. Hudba se střídala se čtením textů z časopisu Nové město v podání herců Jakuba Hejdánka a Roberta Nižníka. Byly vybrány texty z posledních čísel časopisů a také z mimořádného čísla o panu kardinálovi.

Sešlo se asi 90 posluchačů. Někteří z nich byli návštěvníky pivního festivalu, který se právě v té době konal na Karlínském náměstí. Ze zvědavosti se přišli podívat do otevřeného kostela, někteří zůstali chvíli, jiní déle. Zájemci si mohli během podvečera zakoupit mimořádné dvojčíslo Nového města a řada z nich se zájmem sledovala promítání fotografií ze života pana kardinála.

Po skončení literárně-hudebního podvečera seznámil karlínský farář P. Miroslav Cúth účastníky s historií karlínského kostela a s jeho jedinečnou uměleckou výzdobou. Zájemci pak mohli vystoupat i do věže kostela.

Podvečer se dle ohlasu účastníků vydařil a přinesl ve prospěch Nadačního fondu na podporu časopisu Nové město po odečtu nákladů částku asi 4 tisíce Kč.

Za NF časopisu NM Jana Friedová

0
0
0
s2sdefault