160325 bruselHnutí fokoláre v Belgii vyslovuje spolu se všemi členy Hnutí v celém světě svůj zármutek i zděšení nad tragickými událostmi v Bruselu.

V jejich tiskové zprávě nazvané „V Bruselu, Bůh pláče spolu s námi“ se říká: „Dramatické atentáty spáchané v úterý ráno na letišti Zaventem a ve stanici metra Maelbeek, v srdci Bruselu, kde sídlí evropské instituce, nám všem způsobily hluboký zármutek a zděšení. Sdílíme drásavou bolest všech rodin, které truchlí nad svými drahými, a podporujeme je svou modlitbou. Modlíme se rovněž za všechny na celém světě, kteří trpí násilím, i za všechny, kdo páchají takovéto nesmyslné činy proti míru.

Tváří v tvář takovéto absurditě nás spontánně napadá otázka: „Bože, snad jsi nás opustil?“ Kéž Kristovo utrpení, které si připomínáme na Velký pátek, nám pomůže uvěřit, že každá bolest nachází svou ozvěnu ve výkřiku Ježíšovy opuštěnosti na kříži, a Zmrtvýchvstání kéž nám vlévá naději v rozbřesk lepšího světa.
Atentáty z úterka 22. března jsou výmluvným signálem, který nás vyzývá, abychom zdvojnásobili své úsilí o vítězství dobra, jež je plodem solidarity a bratrství.

Máme návrh: spojme se všude, kdekoli jsme, při polední minutové modlitbě TIME-OUT za mír.

Zdroj: Hnutí fokoláre Belgie

0
0
0
s2sdefault