161231chlinkupV tomto zpravodajství, obdržíme vánoční přání z celého světa. Začíná ale pochybnostmi kreslených postaviček Pipa a Tipa, zda se rozdělit o světlo.

V prvním video dokumentu se podíváme do Bulharska. Dále uvidím vánoční poselství komunit z Jižní Ameriky, z Medelínu, z formačního centra Mariapoli Lia v Argentině, která se v příštím roce vydá na cestu ekologického městečka, následuje Manoaos v Amazonii, přání ze Salvadoru a Mariapoli Luminosa v USA, kam lidé o vánocích míří za výstavou jesliček ze 60 národů. Dojde i na koledy z Toronta a pozdrav z Montrealu a Sydney. Malá Anit z Indie povypráví jak s ostatními dětmi vydělávají peníze pro chudé prodejem sádrových Ježíšků a děti z Mumbai nám názorně předvedou jejich výrobu a přidají poselství.
Připomeneme si právě zesnulou fokolarinku Aletu, jednu z prvních která se vydala na dobrodružnou boží cestu spirituality jednoty a která žila dlouhá léta na Blízkém Východě jako opora hnutí v Libanonu. Další pozdrav nás zavede do Kamerunu v Africe, kde si připomínají padesáté výročí příchodu hnutí do kmene Bangwa. Další série krátkých reportáží nám přinese vánoční poselství z Pobřeží slonoviny, Severního i Jižního Toga v moha jazycích tamních národů. Přesuneme se do Evropy do Švýcarska, Rumunska, Holandska, Běloruska, Rakouska, Maďarska. Z Honkg-Kongu prozradí, jak mít vánoce každý den. Nahlédneme do Bujumbury a skončíme v Rocca di Papa, pozdravem fokolainek-seniorek, prvních následovnic zakladatelky hnutí Chiary Lubichové.
Následuje chvilka se současnou prezidentkou hnutí Marií Emaus Voce, která se vrací po operaci srdce a krom jiného přináší osobní pozdrav papeže Františka. Závěr zpráv končí záznamem vánočního rozjímání Chiary Lubichové z roku 2005 vyzývajícího k lásce a drobným skutkům milosrdenství.

Video

0
0
0
s2sdefault