170211 coll linkupNa začátku zpráv z fokolarinského světa se dozvíme, co je Mariapoli, a poznáme, jak se žije v citadelách, zvaných též stálé Mariapoli, kde jediným zákonem je vzájemná evangelní láska. Po celém světě je takových míst 26 a my speciálně navštívíme to brazilské zvané Ginetta.

Myšlenka Ekonomie společenství vznikla před 25 lety, jako reakce na chudobu a nespravedlnost ve světě. 1 200 podnikatelů a účastníků konference na toto téma se sešlo 4. února 2017 s papežem Františkem. Představili mu myšlenku Ekonomie společenství a projekty svých firem. Papež podtrhl, že současná společnost udržuje pojmy společnost a ekonomie velmi dobře oddělené, a ocenil, že v Ekonomii společenství se velmi dobře doplňují. Povzbudil přítomné, aby se nebáli pokračovat a stát se tak kvasem společnosti. Budovat ekonomii, která nezabíjí, ale pomáhá růst. Jeho slova zarezonovala i v italských médiích.

Další reportáž nám představí zajímavou osobnost z Nairobi v Keni, socioložku a kriminalistku, která se snaží každý den najít a přinést spravedlnost do svého města.

I do Kostariky přichází velké množství uprchlíků, na které státní struktury nebyly připraveny. Podívejme se na projekt jednoho manželského páru, který je přesvědčen, že změnit společnost lze i pomocí umění a že je možné nepodlehnout iracionálnímu strachu šířícímu se světem.

Poznáme italskou rodinu, která přijala těžce nemocného afrického uprchlíka Mohameda. Zažívala spolu s ním v rámci možností normální život se školní docházkou i běžné radosti rodinného života. Konec reportáže zprostředkovává Mohamedův pohřeb v katolickém kostele i mešitě.

Rolf nám poví, jak po smrti manželky našel další smysl života v pomoci barmskému sirotčinci.

Na závěr odpověď Chiary Lubichové jak dosáhnout jednoty tím, že vyprázdníme své srdce a přijmeme bezpodmínečně toho druhého.

Video

0
0
0
s2sdefault