170211 coll linkupTentokrát začínáme v první citadele hnutí v italském Loppianu, kde nahlédneme do formační školy rodin. Manželé z nejrůznějších zemí se s námi podělí o objevy, které udělali jak v manželském, tak kulturním soužití.

Do Loppiana si mladí pozvali na Týden za sjednocený svět starostku ostrova Lampedusy, kam doplouvají vysílení uprchlíci.

Tradiční celosvětovou akcí je Run4Unity/Běh za jednotu, kdy jedna z mnoha štafet běžela po obou stranách plotu mezi USA a Mexikem na znamení neochoty nechat se rozdělit.

Nahlédneme i do Maďarska na společné aktivity s místními Romy.

Poznáme Univerzitní institut Sofia, který už deset let připravuje ekonomy, psychology a filosofy formované spiritualitou jednoty. Její absolventi nám řeknou, jak jim studia pomáhají v profesním životě.

Ekumenický týden 9-13. května znovu prohloubil jednotu mezi lidmi z mnoha křesťanských denominací a odboural mnoho předsudků. Poslechneme si příběh Basmy, muslimky z Tuniska, žijící v Itálii, která po tragické životní ztrátě našla přátelství v italské rodině Tatiany a připomeneme si strhující životní příběh prvního fokolarína Marka Tecilly.

A na závěr myšlenka Chiary Lubichové, v které nás Chiara vybízí dát do pohybu lásku.

Dabbované video ke shlédnutí zde.

0
0
0
s2sdefault