Vytisknout

170211 coll linkupPrůvodce pořadem je tentokrát kněz z Venezuely. V prvním vstupu nás pozve do své vlasti, která zažívá násilí a nedostatek, ale přesto komunita, která zde žije, roste a zakouší Ježíšovu přítomnost.

Následuje vstup z pracovního setkání 180 gen, kteří připravují celosvětové setkání mládeže zvané Genfest. Uvidíme, jak pestré je složení téhle pracovní skupiny, patří sem nejen křesťané, ale i jeden muslim a budhistka. Českou republiku na setkání zastupuje František.

Dozvíme se, jak „Kostka lásky“ - dětská hra - mění v Argentině život nejen dětem, ale i biskupovi a jeho kněžím. Přibližuje totiž jednoduchým způsobem jeden z pilířů spirituality Hnutí fokoláre.
Další vstup je ze Španělska, umožňuje nahlédnout na politické rozdělení země i rodin, ale i na přátelství a snahu žít přes to všechno v duchu jednoty.

O námaze při budování láskyplného vztahu v rodině povypráví italští manželé, kteří se museli vyrovnat s nemocí živitele rodiny.
Přemístíme se na Pobřeží slonoviny do městečka hnutí fokoláre, které oslavuje 25 let existence.
V době bojů mezi muslimy a křesťany se stalo oázou pro všechny potřebné a dostávalo se v něm pomoci oběma stranám konfliktu.
Ostrovy Walis a Futuna, které by se mohly zdát rájem, ohrožuje ekologická katastrofa. Členové Hnutí fokoláre se tu pustili do záchrany přírody a do aktivit s tím spojených zapojili i rozdělené části obce. Iniciátorka projektu je toho názoru, že jednota se nesmí jen hlásat, ale musí se žít prakticky.

Poznáme Carla, devadesátiletého Itala, který žil 50 let v Jižní Americe ve službách hnutí.
Ostrov Davao na Filipínách má mnoho problémů, kromě náboženského násilí i závislost dětí na počítačových hrách. A Lani, fotbalová trenérka se rozhodla čelit tomuto problému založením fotbalového družstva, kde se jedná také o budování vztahů a pomoc celým rodinám.

Konec přenosu se vrací k Genfestu.
Připomeneme si myšlenku Chiary Lubichové, která se týká založen hnutí GEN. Ze záznamu vysvětluje, co toto hnutí znamená, a vyhlašuje Genfest jako možnost hlásat Boží přítomnost mezi lidmi.
Genfest 2018 bude mít motto „Překročit všechny hranice“, protože mladí lidé z hnutí si uvědomují, že právě toto je výzva pro jejich generaci. Pomoci mladým uspořádat celosvětové setkání je možné mnoha způsoby, finančně, zakoupením trička, modlitbou nebo jakýmkoli jiným způsobem.

Více na stránkách http://y4uw.org

 

 

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s