Vytisknout

 Genfest – 6. - 8. července 2018

171222 genfest

Hudba. Tanec. Svědectví. Divadlo. Národnosti z celého světa. Jednota. Boží přítomnost. Prosmáté večery, fronty na oběd, vlajky všech možných států, sluchátka na uších a snaha zachytit rádiovou frekvenci, na které běží překlad v daném jazyce. Asi takto by se dalo vyjádřit, jak to vypadá na Genfestu, celosvětové akci, kterou pořádají mladí z Hnutí fokoláre.

Co vlastně Genfest je? Je to akce, kterou pořádají mladí z „Youth For United World“ (Mladí pro sjednocený svět). Během několika dnů se odehrají různé koncerty, mladí z celého světa sdílejí své životní příběhy, svědectví, tančí se, propaguje se myšlenka sjednoceného světa a míru. První Genfest se konal v roce 1973 v Loppianu. Poté byl uspořádán vždy v několikaletém intervalu v Římě a naposled se konal v roce 2012 v Budapešti v Maďarsku. Další Genfest  proběhne už za několik měsíců. Tentokrát nicméně opustíme Evropu a vydáme se na Filipíny. Hlavním dějištěm se stane hlavní město tohoto ostrovního státu, Manila. Začátkem července 2018 se tak okolo deseti tisíc mladých z celého světa setká v aréně „World Trade Center Metro“ v Manile, aby podpořili hlavní myšlenku nadcházejícího Genfestu: „Beyond all borders“, v překladu Přes všechny hranice. Pokud o účast máte zájem a je vám mezi 18-30 lety, tak se přihlaste a na Filipíny se vydejte. Uvidíme se na Filipínách!
Helena Budilová
(Převzato z časopisu Nové město 12/2017)

GENFEST 2018 - Přihlašování a bližší informace
Přihlašování probíhá přes kontaktní osobu, v České republice je to Helena Budilová, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. První fáze přihlašování probíhá do 31. prosince 2017. Kapacita je omezená na 10 tisíc účastníků, proto rozmýšlejte rychle.

 

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s