Vytisknout

S velkou radostí přijalo Hnutí fokoláre zprávu o plánované návštěvě papeže Františka v citadele Loppiano 10. května letošního roku. Papeže zde přivítá prezidentka hnutí Maria Voce a biskup italské diecéze Fiesole Mons. Mario Meini, jejíž součástí je Loppiano.

180210 loppiano

Maria Voce komentovala zprávu následovně: „Vyvolala ve mně překvapení a hlubokou radost. Pro Hnutí fokoláre je velkou ctí, že může ve svém středu, v jedné ze svých citadel, přivítat papeže. Především je to pro nás povzbuzení, abychom zintenzivnili své úsilí o život v lásce a v jednotě, jak to vyžaduje evangelium. Chtěli bychom, aby papež František v Loppianu našel ovzduší žitého evangelia. Zpráva se teď šíří v komunitách hnutí, všichni na celém světě sdílí tuto radost a zapojují se do tohoto úsilí.“

Loppiano je jednou z prvních citadel Hnutí fokoláre. Vznikla v roce 1964 a rozprostírá se na toskánské pahorkatině blízko Florencie. V současné době zde žije 850 obyvatel z 65 národů a pěti kontinentů; dospělí, rodiny, mládež a děti, kněží, řeholníci. Více než polovina jsou stálí obyvatelé, ostatní se účastní jednoho ze 12 mezinárodních formačních kurzů, s délkou pobytu od 6 do 18 měsíců. Obyvatelé městečka díky mezinárodnímu složení žijí v odlišnosti kultur. Za svůj základní zákon si zvolili vzájemnou lásku, čímž se Loppiano stává jakousi laboratoří soužití lidí nejrůznějšího věku, sociálního postavení, tradic, kultur i náboženského vyznání.

Zdroj: www,focolare.org

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s