Vytisknout

170211 coll linkupV minulé relaci kolegamenta vyzvala Maria Voce Emmaus k podpoře Genfestu a vypadá to, že byla vyslyšena.

Do fondu přispívají vynalézavým způsobem lidé nejen z bohatých států světa, ale i mladí z Afriky, Indie nebo USA. Dokonce i malé děti v rámci mezigenerační solidarity. Možnost přihlásit se na Genfest na Filipíny je stále pro kohokoli otevřená, ale rychle se chýlí ke konci. Více informací na http://y4uw.org.

Stefano z Akce pro sjednocený svět představí projekty, které Hnutí fokoláre skrze své komunity podporuje v Sýrii. Nahlédneme do životů lidí, kterým válka zničila vše, ale oni přesto pomáhají ostatním. Lidé z hnutí krom jiného suplují učitele ve školách a pomáhají i zničenému zdravotnictví. Protože v posledních měsících už Sýrie nefiguruje v naléhavých zprávách, finanční příspěvky poklesly a pár iniciativ se muselo ukončit. Součástí příspěvku je i žádost o posílení finanční pomoci.

Odborníci z hnutí založili společnost Reis (Pozvednutí), která poskytuje pomoc nezaměstnaným, pomáhá najít práci nebo založit živnost.

Silný dokument z Kolumbie „Pravda ve smíření“ představuje fokolarínka Adriana, která dříve, než poznala hnutí, byla sympatizantkou partyzánů. V roce 2016 byla sepsána mírová dohoda končící padesátiletou občanskou válku, ale o smíření bojuje ve svém srdci každý jednotlivec. Nahlédneme do osudů některých z nich.

Brazilský učitel zeměpisu Jose Pintor vypráví, jak se stal hercem a co mu do života přineslo totální ochrnutí.

Následuje medailonek Gis, jedné z prvních společnic Chiary Lubichové, která dovršila svoji životní cestu v 97 letech.

V rámci akce Roma-Amor vzniklo na popud Dina sdružení, které poskytuje pomoc lidem v nouzi. Lidé ze sdružení vaří a rozdávají na náměstích a nádražích jídlo, šaty, nebo zdarma stříhají vlasy. „Důležité pro nás je přijmout toho druhého jako bratra z ulice“ – říká Dino.

Nakonec nás Chiara Lubichová vyzve, abychom se stali šampiony v lásce k Bohu.

Vi­deo ke shléd­nu­tí zde.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s