kolegamentoNa začátku videa nás čeká oslava 65. výročí svatby prvních fokolarínů žijících v manželství - Anny Marie a Danila Zanzucchiových.

Pak se nám představí průvodci pořadem manželé Jančišinovi ze Slovenska.

Pozdravíme kongres dětí - gen3 z celé Itálie.

Vypravíme se do Severního Irska, známého v minulosti terorismem a boji mezi katolíky a protestanty. Podíváme se, jak žijí lidé dvacet let po vyhlášení mírové dohody. Jak protestanté a katolíci z hnutí vzájemným soužitím zahlazují rány, které stále přetrvávají. Podtrhne je příběh katolické rodiny, která vybudovala komunitní centrum a školku v rozděleném městě.

Hnutí fokoláre má jednu ze svých citadel ve Fontem v Kamerunu. I zde došlo k vojenskému ataku. Fontem nyní slouží uprchlíkům z okolních měst a poskytuje pomoc v nemocnici postavené před lety pro záchranu místního kmene Bangwa.

Portugalsko bylo v minulém roce zasaženo požáry a tak malé děti z (hnutí-gen4) přijeli do nejzasaženější vesnice vysázet nové stromky.

Podíváme se do Turecka, na mariapoli do Efezu, kde podle tradice prožila Maria konec svého života u apoštola Jana. I zdejší mariapoli se nese v mariánském duchu.

Připomeneme si osobnost Tomase Sorgiho, který minulý měsíc zemřel. Byl fokolarínem, politikem a v posledním období se věnoval práci na blahořečení spoluzakladatele hnutí Igina Giordaniho, jehož byl dlouholetým kolegou.

Hnutí fokoláre žije i v některých muslimských zemích. Dialog z islámem a bratrství mezi lidmi obou náboženství proto není ničím výjimečným, i když ve světe je vzácný. Potvrdil to i nedávný kongres v centru hnutí v Castelgandofu, na který se přeneseme pomocí reportáže. 400 lidí z 24 národů tu ocenilo charisma Chiary Lubichové zrozené za války jako velmi přínosné pro nynější situaci na blízkém východě.

Připomeneme si slova samotné Chiary o universálním bratrství z roku 2000, kdy se účastnila křesťansko-muslimského setkání ve Washingtonu.

Nakonec nás zodpovědní za hnutí Jesús a Maria Voce seznámí s dojmy z pobytu v Číně.

Video je možné shlédnout zde.

 

0
0
0
s2sdefault