kolegamentoA máme tu zprávy ze světa Hnutí fokoláre – Kolegamento – před dovolenými a prázdninami, samozřejmě, na severní polokouli Země.

Na začátku přivítáme účastníky ekumenického setkání, a pozdravíme spolupracovníky italského časopisu Città Nuova, který je formačním a informačním nástrojem hnutí.

Neviditelní.
Jediný legální přechod mezi Itálií a Francií v městečku Ventimiglia, kudy v minulosti přešly desetitisíce migrantů, je už tři roky uzavřen. Podíváme se, jak situaci, kdy se v městečku shromažďují bezprizorní lidé, čelí místní obyvatelé. Ježíšova slova „Cokoli jste udělali jednomu z…“ tu nejsou jen frází.

Tančit pro druhé.
Podíváme se do Mumbai, kde chlapec, který se účastnil před šesti lety mezinárodního setkání Genfestu v Budapešti, provozuje taneční školu, aby přispěl k lepšímu životu dětem ve svém okolí.

Žena a společnost.
Na druhé straně světa v Kanadě v Ottavě proběhla konference o ženě ve společnosti s připomínkou Chiary Lubichové a jejího odkazu. Promluvili zde i muslimové, hlásající se k jejím myšlenkám, lidé inspirováni ekonomií společenství a další.

Návrat k prameni.
Dialog, který navázala zakladatelka hnutí s hinduisty při své cestě po Indii v roce 2001, pokračuje. Hinduisté a členové Hnutí fokoláre trávili čas v Tridentu. Pojí je touha po božském a zážitek sounáležitosti.

Evangelium statečnosti.
Brazílie Noemia, která z potřeby žít čestně podle evangelia, bojuje za práva lidí, jimž byla zkonfiskována půda kvůli stavbě přístavu.

Zpět k papeži.
Blesková návštěva papeže Františka v Loppianu 10. května letošního roku očima zodpovědných za hnutí, Emmaus a Jesúse.

Video je možné shlédnout  zde

0
0
0
s2sdefault