Vytisknout

Iniciativa Společně pro Evropu letos slaví 20 let od svého vzniku. Volně se do ní zapojuje asi 300 hnutí a křesťanských komunit z různých církví, z různých evropských zemí. Její program je vysvětlen již v samotném názvu: ve slově SPOLEČNĚ je obsažena kultura vzájemnosti, ve které se mohou jednotlivá společenství vzájemně poznávat, přijímat nebo se i usmiřovat, a tak dojít k hluboké vzájemné lásce a jednotě v různosti. PRO EVROPU, to je cíl, pro který tato iniciativa žije – každé společenství podle svého charismatu a národní identity se podílí na spoluvytváření sítě, která právě těmito hodnotami chce podpořit a být darem pro posílení jednoty v Evropě.

20191107 tfe

Oslavy 20. výročí iniciativy Společně pro Evropu se uskuteční od 7. do 9. listopadu 2019 v německém Ottmaringu, nedaleko Augsburgu, v ekumenickém centru Hnutí fokoláre. Propojí dějiny, různé církve i občanskou společnost v trojitou slavnost: důvodem jsou tři významné události:

Tato výročí nás stále vedou k díkuvzdání a zároveň k pohledu vpřed. Bude to slibné a nové setkání zástupců hnutí z celé Evropy.

Důležitými kroky na cestě bylo loňské setkání iniciativy Společně pro Evropu v listopadu 2018 v Centru Mariapoli v Praze a „Den Evropy 2019“ připomínaný nejrůznějšími iniciativami po celé Evropě. Letošní setkání v Německu se hodlá stát novou laboratoří pro konkrétní projekty k prospěchu evropského kontinentu.

První část programu se bude konat v Ekumenickém centru v Ottmaringu a začne retrospektivním pohledem s výměnou zkušeností z dvacetileté společné cesty, ze které vyplynou nové perspektivy: „Rozpoznat semena dle jejich ovoce ". Bude se pracovat ve skupinách i společně, bude čas na modlitbu i reflexi k prohloubení hlavních směrů iniciativy, aby mohlo dojít k lepšímu pochopení jejího přínosu pro evropský kontinent.
Díky přítomnosti různých odborníků a v dialogu s nimi, se otevřou některé výzvy současného světa: strach, hranice, zdi.

V pátek 8. listopadu večer bude oficiální recepce na radnici se starostou města Augsburg. Zde bude pokračovat setkání i v sobotu 9. listopadu tímto programem:

 

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s