1. října 2022 od 9 hodin do 15:30 se v bratislavské Aule Benedikta XVI. na Rímskokatolícké cyrilometodské bohoslovecké fakultě bude konat mezinárodní konference otevřená pro širokou veřejnost.

Na konferenci vystoupí uznávaný teolog Piero Coda a bude přednášet na téma Synodální obnova života a misie církve: myšlení, spiritualita, rozlišování. Mons. Piero Coda je generální sekretář Mezinárodní teologické komise, člen Teologické komise Synody biskupů, konzultant různých vatikánských dikasterií a univerzitní profesor.

Přednáška bude součástí konference, kterou připravuje Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislavě ve spolupráci s Vydavatelstvím Nové mesto a Slovenskou spoločnosťou pre katolícku teológiu. Program bude probíhat v slovenštině a italštině. Na stránkách nm.sk jsou informace k registraci a účastnickému poplatku.

S příspěvkem vystoupí také: Peter Volek (Katolícka univerzita v Ružomberku), Katarzyna Wasiutyńska (Univerzita Adama Mickiewicza, Poznaň), Pál Tóth (Univerzitný inštitút Sophia, Loppiano), Ľudovít Pokojný (kněz, Záhorská Bystrica) a Juraj Vittek (Univerzita Komenského, Bratislava).

Během návštěvy Mons. Piera Cody v Bratislave vydá Vydavateľstvo Nové mesto jeho dvě knihy. První budou přednášky zaměřené na podstatu teologického učení s názvem Božie meno je Láska. Druhou publikací bude sbírka autorových textů o trojiční ontologii Žiť a myslieť v Trojici.

Konference o synodě

Pin It on Pinterest

Share This